Pre Sistem

  

PRE-SİSTEM EMPRENYE TESİSİ


Tanımlama                : Vakum basınç sistemli ahşap emprenye tesisi

Tip/Model                  : PRE-SİSTEM S / PRE-SİSTEM D

Çap                            : 1080 / 1600 / 1800* / 2100* / 2500* / 3000* mm.

Tank Uzunluğu          : 6500 / 8500 / 10500 / 12500 mm / *

Şarj Kapasiteleri       : 3.5 / 6.5 / 8.5 / 10.5 / 12.5 m³ / *

İşletme Basıncı         : 12.0 BAR

Kapak Sistemi           : Manuel / Otomatik* - (PHS) Pressure Hold System

Pompa Grubu            : Vakum, Transfer, Basınç Pompası - Kompresör

İşlem Tankı Sacı       : P 355 GH - Sertifikalı

Pre-sistem S             : Tek Renk ( Yeşil veya Kahverengi)

Pre-sistem D             : İki Renk ( Yeşil ve Kahverengi bir arada)


Bu çaptaki, uzunluktaki ve 12.5 m³ den fazla şarj kapasiteli tesisler özel üretim gerektirirler. Daha çok yurt dışında tercih edilen bu tesislerin üretimleri minimum 90 gün maksimum 120 gün gerektirir. Bu tesisler özel şartlarda nakliye edilir.

PRESİSTEM EMPRENYE TESİSİ GENEL ÖZELLİKLERİ:

Emprenye tesisi iki ayrı bölümden oluşmaktadır. Emprenye işleminin yapıldığı işlem tankı ve depolama tankının özel tasarımı sayesinde her yükleme için kullanılan solüsyon miktarı hassas olarak ölçülebilmektedir. Tesisin iki ayrı bölümden oluşması bakım ve temizlik işlerinin kolayca yapılmasını sağlamaktadır.


İşlem tankının özel kapak dizaynı sayesinde işlem esnasında kapaktan herhangi bir sızıntı olmaz. Ayrıca kapak sisteminde herhangi bir sıkma işlemi uygulanmaz. Tek kişinin el gücüyle rahatlıkla açıp kapayabileceği kapak kullanımı oldukça basittir. Bununla birlikte sistemin basit olmasından dolayı hidrolik veya pnömatik kapak sistemlerinde oluşabilecek arızaların hiçbiri oluşmaz. Dolayısıyla bakım ve onarım işleri servis gerekmeksizin yapılabilmektedir.


EMPRENYE TESİSİ KONTROL ÜNİTESİ:

Emprenye tesisi kontrol panosu üzerinde bulunan ışıklı göstergeler sayesinde emprenye işleminin her kademesinde çalışmakta olan pompalar gözlemlenebilir. Pano üzerinde bulunan zaman saatiyle de işlem süreleri ayarlanabilmekte ve otomatik olarak işlemin durudurulması sağlanmaktadır. Bununla birlikte her işlem bittiğinde akustik alarm cihazı devreye girerek işlemin tamamlandığı haberini kullanıcıya iletir.


EMPRENYE TESİSİ SOLÜSYON HAZIRLAMA VE DEPOLAMA TANKLARI

Pre-sistem emprenye tesisleri için uygun boyutlarda üretilen solüsyon hazırlama tankları emprenye maddesinin hazırlandığı kısımdır.

Pre-sistem emprenye tesisleri için uygun boyutlarda üretilen solüsyon depolama tankları emprenye maddesinin depolandığı kısımdır.

Solüsyon hazırlama ve depolama tanklarının üzerine akuple edilmiş skalalar sayesinde (seviye - hacim göstergesi) işlem tankına aktarılan solüsyon miktarı hassas olarak ölçülmektedir.


EMPRENYE TESİSİ YÜKLEME ARABASI VE SEHPASI

Son kullanma boyutlarına getirilmiş ahşap malzeme; taşıyıcı arabalara düzgün olarak istiflenir. İstiflenen malzeme, spanzaletlerle işlem sırasında tankın içerisinde oynamayacak şekilde bağlanır.Bu işlemden sonra taşıyıcı arabalar otomatik olarak işlem tankına transfer edilir. Kumanda paneliyle senkronize çalışan start-stop switchleri vasıtasıyla taşıyıcı arabalar otomatik olarak durdurulur. Bu sistem özellikle işlemden sonra ağırlaşan ahşabın çıkartılmasında büyük kolaylık sağlamaktadır.


EMPRENYE TESİSİ EMNİYET SİSTEMİ

Emprenye işlemi sırasında işlem tankı değişken oranlarda vakum ve basınç altında bulunur. Özellikle basıncın herhangi bir nedenle basınç sınırını aşması halinde sistemde bulunan presostad basınç pompasını otomatik olarak durdurur. Bu sisteminde çalışmaması durumunda fazla basınç emniyet ventili tarafıntan tahliye edilir. Temasan mühendisleri emniyet ventilininde çalışmaması durumunu gözönünde bulundurarak basınç pompasının en üst çalışma seviyesini 14 BAR olarak tasarlamışlardır. Dolayısıyla emprenye tesisinde (ana işlem tankı) basınç artışından kaynaklanabilecek sorunlarla karşılaşılmayacaktır. Ayrıca kontrol panosu üzerinde bulunan akustik alarm cihazı sayesinde emprenye tesisinin kontrolü, takip edilebilirliği sağlanmıştır.


EMPRENYE TESİSİ GEREKLİ KONTROL ELEMANLARI, ARMATÜRLER VE BORU DONANIMI

Emprenye işlem tankı üzerinde işlemlerin izlenebilirliğinin sağlanabilmesi için vakum metre, manometre ve skala sistemi bulunmaktadır. Kullanıcı bu göstergeleri takip ederek tesisin prosedürlere uygun çalışıp çalışmadığını kontrol edebilmektedir. İşlem tankına akuple edilmiş seviye akış göstergesi sayesinde solüsyon transferi esnasında fazla solüsyonun separatör tanklarına dolması engellenir. Sistemde bulunan boru tesisatı da kullanıcının fabrika kullanım alanına uygun olarak tasarlanmakta böylece fazla yer kaplama sorunu ortadan kaldırılmaktadır.


EMPRENYE TESİSİ GARANTİ

Emprenye tesisinde bulunan basınç pompası, transfer pompası, vakum pompası, motorlar, kompresör, vanalar ve armatürler üretim standartlarına uygun üretim yapan firmaların ürünlerdir. Her ürünün kalite belgesi ve Avrupa Standartlarına uygunluğu sağlanmıştır. Bu ürünlerin hepsi TEMASAN güvencesi altındadır.


Ayrıca TEMASAN ürünü olan emprenye işlem tankı ilgili standartların kurallarına uygun olarak üretilir. Bunun yanında vakum separatör tankları ve boru tesisatı imalat hatalarına karşı iki yıl garantili olarak teslim edilirler.


EMPRENYE TESİSİ EĞİTİM

Emprenye tesisinin kurulumu tamamlandıktan sonra, tesisi işletecek kişi/kişilere firmamız elemanları tarafından eğitim verilecektir. Eğitimin amacı siz değerli müşterilerimizin bizlere ihtiyaç duymadan tesisi kullanabilmeniz ve oluşabilecek sıkıntıları çözebilmenizdir. Eğitimde ilk olarak emprenye tesisinde yer alan ekipmanların ne işe yaradıkları ve teknik özellikleri anlatılır. Daha sonra solüsyon hazırlama ve işletme prensipleri teorik olarak anlatılır. Teorik açıklamalardan sonra pratik eğitime geçilir. Pratik eğitimde eğitim görevlimizle sizlerin yetkilendirdiği kişi test amacıyla; sırasıyla solüsyon hazırlama ve tesis çalıştırma prosedürlerini uygular. Tüm işlemler tamamlandıktan sonra teknisyenin tüm işlemleri tek başına yapması istenir.


EMPRENYE TESİSİ TESİS KURULUMU İÇİN GEREKLİ KOŞULLAR

Emprenye tesisinin yerleştirilmesinde kullanılacak vinç, sipariş sahibi tarafından temin edilir.

Gerekli enerji ve su hatları, sipariş sahibi tarafından kurulum sahasında hazırlanır.

Emprenye tesisinin kurulum sahası zemininin terazili olması gerekmektedir.

Emprenye tesisi kapalı bir alanda konuşlandırılmalıdır. Böylece tesis özellikle kış aylarında ki soğuk havaların etkisinden uzaklaştırılmış olacaktır. Özellikle soğuk havalarda vana ve pompaların içinde bulunan solüsyonun donması sonucu arızalar oluşmaktadır. Bu tür arızaların oluşması durumunda TEMASAN mesuliyet taşımaz.

Emprenye tesisinin işletilmesi için yetkili en az bir kişi gerekmektedir. Bu kişi dışında kimse tesisi kullanmamalıdır.

EMPRENYE TESİSİ GARANTİ VE BELGELENDİRME

Emprenye tesislerimiz standart kurallarına uygun olarak üretilirler. Pre-sistem emprenye tesislerimiz uygun test aşamalarından geçtikten sonra size teslim edilirler. Aynı zamanda emprenye tesislerimiz ISO 9001:2000 kalite belgesini de haizdir.


Emprenye tesisinde bulunan basınç pompası, transfer pompası, vakum pompası, motorlar, kompresör, vanalar ve armatürler üretim standartlarına uygun üretim yapan firmaların ürünlerdir. Her ürünün kalite belgesi ve Avrupa Standartlarına uygunluğu sağlanmıştır. Bu ürünlerin hepsi TEMASAN güvencesi altındadır.

Etiketler: Presistem, Emprenye Tesisi, Basınçlı Emprenye Sistemleri


Top