Emprenyeli Ahşap Kullanım Alanları

EMPRENYELİ AHŞAP KULLANIM ALANLARI


Ahşabın görmesi gereken emprenye işlemi, ahşabın kullanılacağı ortama, ahşabın türüne ve ondan beklenen hizmet ömrüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Pre-sistem ve vac-sistem tesislerinin kullanımı ve seçimi de yukarıda ki nedenlerle değişiklik gösterir. Aşağıda tesislerin sınıflandırmasına göre kullanım alanlarını inceleyebilirsiniz ve ürettiğiniz ahşaba uygun emprenye tesisi seçimini yapabilirsiniz.

VAC-SİSTEM EMPRENYE TESİSİNİN KULLANIM ALANI

Sadece çift vakum sisteminin kullanıldığı vac-sistem emprenye tesisi ile işlem görmüş pencere-kapı doğrama, metal pencereler için ahşap kasalar, pancur, döşeme tahtası elde edilir.

PRE-SİSTEM VE VAC SİSTEM EMPRENYE TESİSİNİN KULLANIM ALANI

Hem pre-sistem hem de vac-sistem emprenye tesisi ile emprenye işlemi görmüş çatı kafes sistemleri, cephe kaplaması, saçak-kemer-balkon kerestesi, taşıyıcı elemanlar (su basman seviyesinin üzerinde kullanılanlar), tespit lataları, çatı plakaları, kiremit tahtası, garaj-sundurma, baraka elemanları, veranda, pergola, yüzme havuzu, çatı kerestesi, termit bölgelerindeki yapı elemanları elde edilir.

PRE-SİSTEM EMPRENYE TESİSİNİN KULLANIM ALANI

Basınç ve vakum sisteminin uygulandığı pre-sistem emprenye tesisi ile empreyelenmiş çevre düzenleme, çocuk parkı elemanları, bahçe mobilyaları, bağ kazığı, sera, kereste, çit, ağıl, iskele, marina, taşıyıcı elemanlar (su basman seviyesinin altında kullanılan), temel kazığı, beton içi dolguları, kamu binaları, endüstriyel binalar gibi inşaatlarda kullanılacak ahşap karkas elemanları, otoyol korkulukları, tel direkler, kablo makaraları, ses ve çığ bariyerleri, metro ve demiryolu traversleri, istinat duvarı, su soğutma kulesi, su kanallarında kullanılan kereste elde edilir.


Top